Jdi na obsah Jdi na menu
 


The Simpsons

 

17.prosince 1987 tedy před 18-ti lety svět mohl spatřit úplně první díl Simpsonových. Za tu dobu toho stihli napáchat opravdu hodně a staly se nejdéle vysílaným animovaným seriálem na světě. V USA do dnešního dne mohli shlédnou už 407 dílu (v Čechách pouze 362), a aby to nebylo málo, je tu služba Fox on Demand, která umožňuje obyvatelův USA shlédnout díly on-line.

Dále se Simpsonovi v podstatě už od počátku také zapojily do herního průmyslu, snad všemi dostupnými způsoby, které vás napadnou, od herního automatu až po hru pro mobilní telefony. Celkem jich prozatím je 24, aktuální ale určitě ne na dlouho je The Simpsons Game.

Tento rok se jim také dostalo velké pocty, když se objevili v kinech po celém světě s filmem Simpsonovi ve filmu a to že o tento film byl opravdový zájem dokazuje i statistika vyhledávače Google, byl třetím nejvyhledávanějším filmem v roce 2007, i když premiéra byla až v druhé půlce léta. Jeho oblibu nejen ve světě ale i u nás potvrzuje i návštěvnost našich kin, kde ho shlédlo více jak 400tisíc diváku a v TOP20 mezi nejnavštěvovanějšími filmy byl ještě 17.týdnů po premiéře.

Pokud vás zajímá co a kdy se důležitého v životě Simpsonových událo informace najdete v článku Významné dny.

Nová série na obrazovkách České televize

25.11.2007

Dnes v 18:15 můžete na programu ČT2 shlédnout díl s názvem Ohňostroj oddanosti, což je první z celkem dvaadvaceti dílů 17.série, která svoji světovou premiéru měla v letech 2005/2006 a teď o dva roky později jsme se dočkali i my.

Už za týden ve stejném čase se můžete tešit na další pokračování s názvem Děvče, které spalo příliš málo. Takže si nezapomeňte udělat čas, ať nepřijdete o nové přibehy ze Springfieldu.

The Simpsons Game - Simpsonovi ve hře

05.11.2007

Znáte ten pocit, když opouštíte kinosál a je vám líto, že film už skončil a není se na co těšit? Pro majitele herních konzol tu máme pořádný flastr na bebíčko.

Po The Simpsons Movie neboli Simpsonovi ve filmu přichází The Simpsons Game nebo česky Simpsonovi ve hře. To, že se k filmu najednou objeví i hra není nic závratného. Spíše málokdy tomu tak není. Hra většinou moc kvality za pár týdnů tvorby nepobere. Je přeci nutné ke kasovnímu trháku narychlo zbouchat CD s aspoň několika hodinkami zábavy. Většinou se to nedaří.

U The Simpsons Game vše nasvědčuje tomu, že to tak být nemusí. První poměrně slušnou pojistkou je tvůrce. ElectronicArts známe všichni a jejich hry zpravidla v koši nekončí.

 

Co dělá hru dobrou hrou? Jenom téma Simpsonových určitě nestačí (viz. Krusty´s Super Fun House) a kromě grafiky a zvuku (oboje jako standard) je zapotřebí špetka originality. Podle oficiálních stránek EA se zdá, že se dostaví možná i hrst originality.

Příběh hry je jednoduchý a přímočarý. Simpsonovi si uvědomí, že jsou zajatci ve hře a mohou využívat podobných schopností jako postavičky ze známých her. Zde se dostavuje originalita v podobě různorodosti misí. Každá mise je hlavně tak trochu jiná hra (resp. parodie na hru) a nelze tedy celou hru zařadit jednoznačně do některého ze žánrů.

Z ukázek je patrná část zvaná „Medal of Homer“, která bude parodovat 1st person akci z období 2. světové války – Medal of Honor. Další Grant Theft Scratchy bude parodovat většině hráčů známé GTA. Postupně by mělo dojít na 16 úrovní.

Smutná zpráva je, že vlastníte-li doma pouze PC, můžete truchlit po filmu dál. Hra totiž bude vycházet pro platformy Xbox 360, Nintendo Wii, DS a pak PlayStation 2, PlayStation 3 a PSP. Pro jistotu bude mít každá verze jiný obal. Snad aby se žluté regály počítačových obchodů aspoň trochu obměňovaly.

 

Chcete být Simpsonologem?

18.10.2007

Myslíte si, že znáte seriál Simpsonovi do puntíku a tím pádem neexistuje nic, co byste o našich žlutých přátelích nevěděli? Pak Vás může vyvézt z omylu hra s příznačným názvem Chcete být Simpsonologem? Hra je založena na velmi podobném principu jako televizní soutěž Chcete být milionářem, kterou jsme mohli sledovat na svých obrazovkách. Stačí správně odpovědět na 15 otázek, aby jste se mohli pyšnit titulem Simpsonolog. Pokud si nebudete s nějakou otázkou rady, můžete využít přítele na telefonu, 50:50 případně požádat o novou otázku. Ať už uspějete nebo ne, zkuste si hru zahrát vícekrát, nemusíte se bát, že se otázky budou opakovat, čeká jich totiž na Vás už více než přes 130. Příjemné také je, že hra je zdarma. Věřím, že se Vám hra bude líbit stejně jako nám. Své dojmy ze hry můžete svěřit do diskusního fóra o seriálu Simpsonovi.

Byli jsme se podivat za Simpsny ve Španělsku!

28.09.2007

Pitíčka s postavičkami SimpsonůAnimovaná rodinka ze Springfieldu je populární po celém světě, a proto jsme se rozhodli zkoumat jejich slávu i v zahraničí. Jak se můžete sami přesvědčit na fotkách, je oblíbenost Homera a spol. ve Španělsku velká. Sortiment zboží, který napodobuje různé postavičky ze seriálu je velmi pestrý a originální. V samém srdci Katalánska - v Barceloně narazíte na veselé hrdiny seriálu Simpsonovi téměř na každém rohu. Ať už ve světoznámé obchodní části města, která pokrývá ulici La Rambla nebo hned vedle neméně známeho díla Antonia Gaudiho - Sagrada Familia. Všude se na Vás usmívají penály, ručníky, trička, společenské stolní hry, polštáře, povlečení, zkrátka zboží všeho druhu. S trochou nadsázky můžeme říct, že Španelé dali Simpsonovi na všechno, co je napadlo. Po dvoudením zkoumání trhu v Katalánsku a to nejen v Barceloně, ale i v přilehlých městečkách se odvážíme tvrdit, že pestřejší nabídku májí jen oficiální prodejny klubu FC Barcelona. Jejich metody propagace samozřejmě nemaji v daném region konkurenci, a proto je třeba považovat za velký úspěch, že Bart, Lisa, Homer, Marge a Maggie spolu s dalšími obyvateli Sprigfieldu zdatně sekunduji nejvetší atrakci v Barceloně - fotbalu.

Repríza 6.série

22.09.2007

Tajemství úspěšného manželství, tak se jmenuje díl, který před třemi dny ukončil 5.sérii. Dnešním dnem začíná opakování 6.série, jenž odstartuje díl s názvem Bart temnoty. Reprízovaná série obsahuje 25 dílů, každé epizodě je na stránkách našeho fanklubu věnovaná zvláštní stránka, na které najdete recenzi, datum premiéry, tabulovou hlášku a další informace týkající se každého dílu. Takže nezapomeňte si přečíst recenzi, v 19:00 pustit druhý program české televize a podívat se na tento díl, který jsme již všichni určitě ne jen jednou viděli. Příjemnou zábavu.

Simpsonovi ovládli Xbox 360

19.09.2007

Limitovaná verze Xbox 360 k filmu Simpsonovi ve filmuXbox 360 upraven do žluté barvy s obrázkem Homera Simpsona a logem filmu Simpsonovi ve filmu se nám do rukou bohužel nedostal, ale i z obrázku je patrné, že Microsoftu a společnosti Fox se tato varianta velice povedla. Limitovaná verze konzole byla určena speciálně pro fanoušky žlutých postaviček a bylo jí možné si prohlédnout či vyhrát při speciálních událostech a propagaci filmu. Jedna z možností, jak jeden ze 100 kusů získat, spočívala v zúčastnění se soutěže na stránkách věnované této konzoli. Bohužel tato soutěž má již svého vítěze a nám nezbyde, než poohlédnout se po hře The Simpsons Game a zahrát si jí na klasickém Xboxu či jiných platformách. O této hře Vám brzy přineseme další zajímavosti, stejně jako jsme Vás informovali již dříve.

Gorbachev a Bin Ladin na listině s Homerem

16.09.2007

Usama Bin LadinUSA Today sestavilo žebříček postav, které nejvíce ovlivnily svět. Nechyběl mezi nima ani Homer J. Simpson. Obsadil sice “až” 25. pozici, nicméně konkurenci čelil opravdu zdatné. Posuďte sami. Na prvním místě si po právu užívá nejen milionů ale i zasloužené slávy Bill Gates, zakladatel Microsoftu. Pronásleduje ho 40. prezident USA Ronald Regan, jenž se zasloužil o pozastavení tzv. Studené války. Na třetí stupínek a na bronzovou medaili dosáhla Oprah Winfrey, známá celebrita a moderátorka talk show. Tu dokonce časopis Forbes zvolil ženou roku 2007. Do první desítky se ještě dostal zpěvak Bono a nejen v USA nenáviděný Usama bin Ladin. Na 11. místě pak objevuje jméno posledního prezidenta SSSR Michaila Gorbacheva. Můžeme tedy Homerovi gratulovat ke skvělému umístění, příště se snad dostane i před ty negativní “hrdiny” světa.

 

Simpsonovi na šachovnici

13.09.2007

Marge Simpsonová jako šachová figurkaVe spojení s legendárním šachistou V.Karpovem se Simpsonovi objevili na šachových deskách. Tyto figurky, napodobující dobře známé postavičky ze seriálu, se objevily na 64 šachových polích stejně jako Sherlock Holmes nebo hrdinové Hvězdných válek. Chce to větší představivost a trochu trpělivosti, aby jste jednotlivé figurky poznaly, ale za bílé Vám na šachovnici bude ležet: Homer (král), Marge (dáma), Bart a Lisa (koně), Apu a Nelson (střelci), plechovky pepsi (věže). Černé figury zastupují: Burns (král), Skinnerova matka (dáma), Milhouse a strážník Wiggum (koně), Smithers a Skinner (střeleci), jaderný reaktor (věže). Aby jste si poznávání figurek také užili stejně jako my, zkuste se podívat na jednotlivé figurky pěšců a Vaše typy nám zkusit zaslat do diskusního fóra.

Simpsonovi již po 400

08.09.2007

Obrázek k 400 dílu Diváci na americkém kontinentu již před prázdninami mohli shlédnout 400 díl, který ukončil 18.sérii. Premiéra tohoto jubilejního dílu s názvem “You Kent Always Say What You Want” se uskutečnila 20.5.2007. Jak jsme Vás nedávno informovali, u nás právě teď běží teprve 16.série a je jen otázkou času, kdy si i my budeme moci vychutnat tento díl. Česká televize totiž nakoupila vysílací práva na 17. i 18.řadu, takže stačí jen vydržet. Dá se předpokládat, že ČT investuje i do série 19. Ta po dlouhé prázdninové pauze, o které se premiérové díly nevysílají, začíná zítra (9.9.2007) episodou “He Loves to Fly and He D’oh’s “. Vidět v pořadí 401 díl budete moci na televizním kanálu společnosti FOX.

Vymazat Homera Simpsona z povrchu zemského!

05.09.2007

Homer Simpsons vedle Obra z Cerne AbbasPřesně takový cíl si určili členové The Pagan Federation z Dorsetu v Anglii. Za pomoci magie chtějí příznivci pohanských tradic vyvolat silný déšť (mimochodem léto roku 2007 je nejdeštivější anglické léto od začátku provádění záznamů), který smaže kresbu Homera Simpsona vytvořenou hned vedle Obra z Cerne Abbas, jenž je považován za pravěký výtvor. Postava hlavy rodiny Simpsonů se objevila v Dorsetu před premiérou filmu The Simpsons Movie (16.7.2007) a měla posloužit jako vtipná propagace. Samota Cerna Abbase byla narušena originálním nápadem, jak britské diváky upozornit na příchod animované rodinky na plátna kin, ale v řadách The Pagan Federation toto počínání vyvolalo hněv a pocit projevu neúcty k tradicím. První zmínka o Obrovi z Cerbe Abbas je totiž již z roku 1694. V zápiscích kostelníka z té doby se dočteme, jak bylo potřeba udržovat trávu, ve které je Obr vyobrazen. Nyní probíha tato procedura každých 7 let. Podle archeologů měla postava obra znázorňovat lovce, jiná teorie zase tvrdí, že jde o boha plodnosti. Ať už je pravda kdekoli, jisté je, že za krátkou dobu kresba Homera proslavila nejen snímek The Simpsons Movie ale i pohanský spolek.

 

The Shamsoons aneb Simpsonovi ve Spojených Arabských Emirátech

03.09.2007

Arabští Simpsonovi - The Shamsoons Arabský Homer nepije pivo a nejí slaninu! Spojených Arabské Emiráty si poněkud upravily “Simpsony”. Né však tak, jak vidíte na obrázku, ale do stylu života proslulé animované rodinky byly vneseny značné změny. Homer Simpson (“Omar Shamsoon”) nepije pivo a nejí slaninu, protože obojí odporuje zásadám Islámu. Také nenavštěvuje putyky a netráví čas s “odpadem společnosti” (Lennymu a Carlovi se za toto oznčení nikdo neomluvil). Hot dogy nahradily v arabském provedení hovězí párky a k nim si dopřeje Homer sodovku (jistě tušíte, který nápoj byl timto eliminován). Bart Simpson dostal na blízkém východě jméno Badr Shamsoon. Arabská stanice MBC, přenášející “The Shamsoon” (The Simpsons) doufá, že takto upravená tvorba osloví především mladou generaci. Nyní je The Shamsoon ve vysílání každě ráno a to od první série. V případě velkého zájmu uvažuje MBC o adaptaci dalších 16 pokračování světoznámého seriálu.

Na internetu koluje flashová parodie na arabské Simpsonovi. Kvalitu této legrácky s názvem The Singhsons raději posuďte sami.

Nové premiérové díly v České televizi

02.09.2007

obrázek rodiny SimpsonovýchPomalinku se blíží čas, kdy Česká televize bude opět vysílat nové díly. Prázdninová pauza byla dlouhá a ČT nám během ní stihla dovysílat 3.sérii, celou 4.sérii a začala opakováním 5.série. Poslední premiéru jsme na našich obrazovkách mohli vidět 1.7.2007 a to 10.díl - Za jasného dne neuvidím svou sestru 16.série. Na další porci premiérových dílů se můžeme těšit od 9.9.2007. V tento magický datum nám ČT2 nabídne od 18:30 Čínskej nášup, tak se jmenuje v pořadí 11.díl 16.série. Nášup to bude opravdu pořádný, co jiného čekat od tohoto užásného seriálu jakým Simpsonovi jsou.

Simpsonovi v KFC

30.08.2007

Hračky k dětskému menu Milovníci kresleného seriálu Simpsonovi a dobrůtek ze sítě restaurací rychlého občerstvení si teď přijdou na své. Již nějaký čas na jídelním lístku společnosti KFC můžete nalézt Simpsonovské koblížky. Simpsons donut, tak zní oficiální název této pochoutky. Jedna kobliha s dírou uprostřed Vás vyjde na 29 Kč, s celým menu pak na 24 Kč. Pro dětské fandy je určené dětské menu (1 porce kuřete nebo dětský popcorn, běžná porce hranolek, dětský nápoj), ke kterému dostanete jednu z hraček. Znáte malé dítě, které by nechtělo mít Bárta, Lisu, Homera, Marge s Maggie či snad Krustyho v malém autíčku? KFC pro další nalákání nejen fanoušků seriálu či animovaného filmu vytvořila speciální stránku. Doporučuji Vám tedy zajít do kina na Simpsonovi ve filmu a hezký večer případně zakončit donutou a pakliže zatoužíte pro hračce, sáhnout po dětském menu. Dobrou chuť.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář